verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin 5 Bin 300 Dolar Seviyesini Aşmayı Başardı

(29 Nisan 2019) Bu sabah kripto para piyasasına baktığımızda genel olarak epey karmaşık bir tabloyla karşı karşıya kaldığımızı söyleyebiliriz.

Piyasanın en büyük koini Bitcoin artış yaşarken Ethereum’un düştüğünü, XRP yükselirken Bitcoin Cash’in gerilediğini görüyoruz. Bu karmaşık durumun piyasa geneline yansıdığını söylemek mümkün.

Bitcoin

Piyasanın en büyük koini olan Bitcoin geçtiğimiz günlerde yaşadığı küçük çaplı düşüşleri telafi ediyor gibi görünüyor.

Coinmarketcap verilerine göre geçtiğimiz yirmi dört saat içerisinde yüzde 0.50 oranında artış yaşayan Bitcoin fiyatını 5 bin 304 dolara yükseltmeyi başardı. Bitcoin böylece kısa süre önce altına düştüğü 5 bin 300 dolar barajını yine aşmış oldu.

Bitcoin yaşadığı bu artışla birlikte piyasa değerini 93.7 milyar dolar düzeyine çıkarmış oldu. Ancak Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda ulaştığı 100 milyar dolar barajından hala geri kaldığını söyleyebiliriz.

Ethereum

Ethereum geçtiğimiz yirmi dört saat içerisinde yüzde 0.17 gibi oldukça küçük çaplı bir düşüş yaşamışa benziyor.

Bu düşüşle birlikte 157 dolar seviyesine gerileyen Ethereum’un çok fazla değer kaybettiği söylenemez. Geçtiğimiz haftalarda 170 dolar barajının üstüne çıkmayı başaran Ethereum, önümüzdeki günlerde bu seviyeyi yeniden zorlayacak mı göreceğiz.

Genel Bakış

XRP yüzde 0.58 oranında artışla 0.298 dolara yükseldi; Bitcoin Cash ise yüzde 3.68 gibi kayda değer oranda bir düşüş yaşayarak 254 dolar seviyesine geriledi.

Bunun yanı sıra EOS son yirmi dört saat içerisinde neredeyse hiç hareket etmedi ve yalnızca yüzde 0.01 oranında düşüş yaşadı. Litecoin ise aynı zaman dilimi içerisinde yüzde 2.30 oranında düşüş yaşayarak 70 dolara geriledi.

Leave a comment