verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Manchester United Hakkında Büyük Suçlama: NFT Koleksiyonu Taklit Mi?

Dünyaca ünlü futbol kulübü Manchester United’ın resmi bir NFT koleksiyonunun, popüler bir NFT sanatçısının koleksiyonlarından taklit edildiği öne sürüldü. 

Bir Twitter kullanıcısının 28 Aralık tarihinde sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Manchester United’ın “The Devilsé” NFT koleksiyonu ile DesLucrece isimli popüler NFT sanatçısının koleksiyonları arasındaki benzerliğe dikkat çekti. Kullanıcının paylaşımı ile gündeme gelen konu, sosyal medya ve NFT ekosisteminde spekülasyonlara yol açtı.

Kullanıcının paylaştığı örneklerde, iki koleksiyonun da benzer çizim tarzlarına, ve renk şemalarına sahip olduğu görüldü. Kullanıcı, Manchester United’dan ve koleksiyonun yaratılmasında katkıda bulunduğu düşünülen Tezos’dan (XTZ) açıklama talep etti.

Haberin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından taklit edildiği iddia edilen koleksiyonun yaratıcısı Lucrece, konu ile ilgili açıklama yaptı. Sanatçı, Tezos kurucusu Arthur Breitman ile konu hakkında görüştüğünü ve Manchester United ile müzakerelerin başladığını belirtti. Lucrece, Noel tatili sebebiyle muhtemelen müzakerelerin uzun süreceğini ifade ederek yakın zamanda başka bir açıklama gelemeyebileceğinin altını çizdi. Ayrıca hakkını savunmasına yardımcı olan tüm destekçilerine teşekkür etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!