Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Meşhur İsimden Kurumsal Yatırımcı Uyarısı: “Bitcoin’i Öldürebilir”

Kripto para sektörünün en meşhur isimlerinden Arthur Hayes, spot Bitcoin ETF’sinin olumsuz sonuçlar doğurabileceğini düşünüyor.

Maelstrom Fund kurucusu Hayes, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e gösterdiği ilginin “nihayetinde hoşumuza gitmeyecek bir duruma yol açabileceğinden” endişeleniyor.

BlackRock gibi varlık yöneticilerinin “devlet ne derse onu yaptığını” söyleyen Hayes, Larry Fink ve diğer isimlerin dolaşımda serbestçe işlem gören Bitcoinlerin büyük bir kısmını satın alması halinde Bitcoin’in bundan olumsuz etkileneceğini düşünüyor.

Spot borsa yatırım fonlarında (ETF) tutulacak Bitcoinlerin pasifleşebileceği yönünde uyarıda bulunan Hayes, “BlackRock ETF’sinin çok fazla büyümesi aslında Bitcoin’i öldürebilir çünkü hareket ettirilemeyen Bitcoinler orada öyle duruyor olacak.” dedi.

Bitcoin’in yapısının geleneksel finans kurumlarına uygun olmadığını ve onun devletçi para birimlerinin antitezi olduğunu belirten isim, Bitcoin’in “insanlar için var olduğunu” vurguluyor ve bir veya birkaç kurumun Bitcoin’in arzının büyük kısmını saklamasından endişeleniyor.

Blockworks‘e konuşan Hayes, şu soruyu gündeme getirdi:

“Tamam, ETF gelsin, fiyat nereye kadar yükseliyorsa yükselsin… ama bu kadar kriptonun tek bir kurumun eline geçmesinin sonuçları ne olur?”

 

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!