Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

MetaMask’tan ABD İçin Küresel Ödeme Devi ile Kripto Para Entegrasyonu!

Popüler Web3 cüzdanı MetaMask, geniş kapsamlı kripto para ödemeleri sağlayabilmek için küresel ödeme devi Stripe ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Web3 cüzdanı MetaMask önemli bir ortaklığa dair açıklamada bulundu. Resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada, ödeme devi Stripe ile itibari ve kripto para işlemleri için anlaşma sağlandığına yer verildi. Stripe aracılığıyla yapılan işlemler sadece ABD’li müşteriler tarafından kullanılabilecek.

Kullanıcıların tek tıkla hızlı ve kolay bir şekilde itibari paralarını kripto paraya dönüştürebilmesinin önünü açan bu entegrasyon, Stripe’ın yetkilendirme oranlarını optimize eden ve satın alma deneyimini basitleştiren tek tıkla ödeme çözümü Link tarafından desteklenecek.

ABD’li kullanıcılar söz konusu özelliğe, MetaMask Portföy, MetaMask mobil ve masaüstü aracılığıyla erişebilecekler:

Bu özellik MetaMask mobil uygulamasında, tarayıcı uzantısında ve doğrudan MetaMask Portföyünde mevcuttur; itibari paradan kripto paraya geçiş, Stripe’ın yetkilendirme oranlarını optimize eden ve satın alma deneyimini basitleştiren tek tıkla ödeme çözümü Link tarafından desteklenecektir.

MetaMask’ın sunduğu ödeme hizmetleri sunduğu platform sayısı 10’a yükseldi. MetaMask PayPal, CoinbasePay, TRANSAK, MoonPay, Sardine, Banxa, ONRAMP, Ramp ve Mercuryo ile birlikte söz konusu hizmeti sunuyordu.

Şirket, itibari paralarla işleme olanak tanıyan arayüzü Portföy Dapp’ı geçtiğimiz nisan ayında piyasaya sürerek büyük ilgi toplamıştı. Portföy Dapp, ABD dahil birçok ülke kullanıcılarının erişimine açılmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!