Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Metaverse Odaklı Altcoin 1 Milyar Dolar Değerleme Açıkladı: Fiyatta Yükseliş Var!

Metaverse odaklı kripto para projesi The Sandbox (SAND), yeni değerleme sayılarını açıkladı.

The Sandbox, 1 milyar dolar değerleme üzerinden 20 milyon dolar topladığını açıkladı. Şirketin 2 yıl önceki beklentisi 4 milyar dolardı.

Değerleme 2022’den bu yana 4 milyar dolardan 1 milyar dolara düştü. Finansman turunun açıklanmasının ardından SAND %4,5 oranında yükseldi.

Kingsway Capital ve Animoca Brands, LG Tech Ventures ve True Global Ventures’ın finansman turuna liderlik etti.

Konu hakkında açıklamada bulunan Animoca Brands’in kurucu ortağı Yat Siu, 2030 yılına kadar metaverse’in küresel ekonomiye 5 trilyon dolar ekleyebileceğini öne sürdü:

McKinsey 2030 yılına kadar metaverse’in küresel ekonomiye 5 trilyon dolar ekleyebileceğini tahmin ediyor. Bugün Minecraft ve Roblox gibi oyunlar dünyanın en popüler oyunlarından bazıları, ancak kullanıcılarına dijital mülkiyet hakları sağlamıyorlar. The Sandbox, dijital mülkiyet çağında UGC oyunlarının evrimini temsil ediyor.

SAND fiyatı yükselişe geçti

CoinGecko verilerine göre Sandbox’ın yerel tokenı SAND, fonlama turunun açıklanmasının ardından %4,5 yükseliş performansı sergiledi. SAND fiyatı haberin etkisiyle  0,46 dolar seviyesinden 0,49 dolara kadar tırmandı. Yükselişin ardından ufak bir geri çekilme yaşayan SAND yazım esnasında 0,47 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!