verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Michael Jordan, Solana ile Web3’e Adım Attı

6 kez NBA şampiyonluğuna ulaşan Michael Jordan; oğlu Jeffrey Jordan ile birlikte, Solana ağı üzerinde fan etkileşim platformu HEIR’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Web3‘ün, fanları ve sporcuları bir araya getirme potansiyelini gören Michael Jordan, Solana ağı üzerinde fan etkileşim platformu kurmayı planladığını açıkladı. HEIR adlı platform sporcuları en tutkulu fanlarıyla bir araya getirmeyi amaçlıyor. Platform, Solana ağı üzerinde mint’lenen HEIR token ve NFT’lerin yanı sıra sınırlı kapasitedeki “bir araya gelme” etkinliklerine katılım hakkı sağlayacak.

Michael Jordan ve oğlu Jeffrey Jordan’ın ortak olarak kurduğu platform “teknoloji ve eğlenceye dayalı kültürel-ilham tüketici şirketi” olarak 10 milyon dolar tohum sermaye topladı.

Platformu Michael Jordan’ın oğlu Jeffrey Jordan, eski Nike marka yöneticisi Jeron Smith ve pazarlama danışmanı Daniel George yönetecek. Platformun 2022 yılında hayata geçirilmesi planlanıyor.

10 milyon dolarlık fonun toplanmasına; Thrive Capital, Solana Ventures, Reddit kurucu ortağı ve Seven Seven Six’in kurucusu Alexis Ohanian, Chicago Bulls’ta aktif olarak forma giyen Lonzo Ball, New York Knicks Başkan Yardımcısı William Wesley öncülük etti.

Bu Michael Jordan’ın kripto sektöründeki ilk girişimi değil. Jordan, bundan önce 2021 Mart ayında Dapper Labs‘in 305 milyon dolarlık finansman turuna ve 2021 Kasım ayında kripto oyun altyapı geliştiricisi Mythical Games‘in C serisi turuna da katılmıştı.

 

 

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!