Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Michael Saylor Bitcoin Fiyatının Nasıl 10 Katına Ulaşacağını Açıkladı!

Yazılım şirketi MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor, Bitcoin (BTC) için 10 kat yükseliş getirecek formülü açıkladı.

Bitcoin destekçisi ve yatırımcısı Michael Saylor 2 Kasım günü CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin’i 10 kat yükseltebilecek faktörlere değindi. Saylor, yakın ve orta vadeli katalizörler olarak adlandırdığı etkenlere 3 önemli örnek vererek açıklık getirdi.

Öncelikle, Nisan 2024’de gerçekleşecek Bitcoin halvinginin piyasa dinamiğinde önemli bir değişime yol açacağını dile getiren kurucu, madencilerin Bitcoin satışında ciddi bir düşüş görüleceğini belirtti.

Halihazırda faaliyetlerini devam ettirebilmek için yılda 12 milyar dolarlık satış yapan madencilerin yarılanmanın ardından 6 milyar dolar satış yapmaya başlayacağını ve bunun da satış baskısını ciddi oranda azaltacağını savundu:

Yılda 12 milyar dolarlık doğal satışın yılda 6 milyar dolarlık doğal satışa dönüştüğünü göreceksiniz. Bu Bitcoin’in önünü açacak.

Saylor konuşmasının devamında ABD’de Bitcoin için gelmekte olan yeni kurallar zincirine değindi. ABD’nin kısa süre sonra şirketlerin Bitcoin varlıklarını gerçeğe uygun değer muhasebesiyle raporlayabileceği yeni kurallara geçeceğini hatırlatan deneyimli isim, bu durumun daha çok hissedar çekeceğini ifade etti:

Uzun vadede bu kurallar, şirketlerin Bitcoin’i bir hazine varlığı olarak benimsemelerine ve bilançolarıyla hissedar değeri yaratmalarına kapı açacak.

Son olarak kripto para sektörünün “yetişkin gözetimine” kavuşarak daha sağlıklı ve tutarlı bir yere dönüşeceğini kaydeden Saylor, sektörün zaman içerisinde küçük shitcoinlerle uğraşmayı bırakıp Bitcoin önderliğinde daha ileri bir seviyeye geçeceğini söyledi:

Sektörün bir sonraki seviyeye geçmesi için yetişkin gözetimine geçmemiz gerekiyor. Sektör, dikkatini dağıtan ve hissedar değerini yerle bir eden parlak küçük tokenlarden gözlerini ayırdığında, sektörün bir sonraki seviyeye geçeceğini ve buradan 10 katına çıkacağımızı düşünüyorum.

MicroStrategy 1 Kasım tarihinde yayınladığı 3. çeyrek bilanço raporunda toplamda 158.400 BTC yatırımı olduğunu ve bu yatırımdan 889 milyon dolar karda olduğunu gözler önüne sermişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!