Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Michael Saylor SEC Davalarını İşaret Etti: Bitcoin İçin Kademeli Yükseliş Tahmini!

Yazılım şirketi MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor, regülatif baskıların Bitcoin’in lehine işlediğini belirtirken kripto para endüstrisinin kaçınılmaz olarak BTC odaklı hareket edeceğini açıkladı.

Michael Saylor 13 Haziran’da Bloomberg’e verdiği bir röportajda, yaşanan son gelişmelerin Bitcoin’in lehine olacağını dile getirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance ve Coinbase’e açtığı davaları işaret eden kurucu, bu tür düzenleyici yaptırımların yatırımcıları Bitcoin’e yönelteceğini savundu.

Saylor yatırımcıların zaman içerisinde Bitcoin’e dönmesiyle birlikte BTC’nin piyasa hakimiyetinin uzun vadede 2 katına, fiyatının da düzenli bir şekilde 10 katına çıkacağını dile getirdi.

Regülatör kurumların altcoinler ve stablecoin’ler için yapıcı bir tutum sergilemediğini ve muhtemelen sergilemeyeceğini vurgulayan Saylor, Bitcoin’in eşsiz bir varlık olarak kendi boğasını yaşayacağını belirtti:

SEC’nin görüşü, kripto borsalarının Bitcoin gibi saf dijital emtiaları alıp satması gerektiği ve bu nedenle tüm sektörün, belki yarım düzine ila bir düzine PoW (İş Kanıtı) token ile Bitcoin odaklı bir sektöre indirgenmesi gerektiği yönünde. İnsanlar geleceğin Bitcoin’inin Bitcoin olacağını fark etmeye başladı. Bence sıradaki adım Bitcoin’in buradan 10 katına çıkması ve sonra tekrar 10 katına çıkmasıdır.

Saylor, SEC’nin dava dosyalarında birçok kripto parayı menkul kıymet olarak işaretlerken şimdiye kadar Bitcoin hakkında böyle bir tanımlama yapılmasının kritik bir değere sahip olduğunu belirtti. Saylor ayrıca Bitcoin’in yanı sıra bir düzüne kadar PoW (İş Kanıtı) sistemine sahip tokenın da hayatta kalabileceğini ifadelerine ekledi.

Adeta bir token çöplüğüne dönüşen kripto para piyasasının önümüzdeki süreçte temizleneceğini ve bu berraklığın büyük aktörleri piyasaya çekeceğini savunan Saylor, Bitcoin baskınlığının da artacağını söyledi.

Saylor bu doğrultuda Bitcoin dominansının 2023 yılının başından bu yana %40 seviyesinden %49,50 ye kadar çıktığını hatırlatarak bu oranın uzun vadede %80’e kadar yükselebileceğini iddia etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!