verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Michael Saylor’dan Yanlış Seçim: Bitcoin Yerine Ethereum’u Tercih Etseydi Yaklaşık 2 Milyar Dolar Kazanabilirdi

Michael Saylor’ın kurucusu olduğu MicroStrategy Bitcoin (BTC) yerine Ethereum’a (ETH) yatırım yapmış olsaydı 1,84 milyar dolar karda olacaktı

Kripto analitik firması Blockchain Center resmi web sitesinde paylaştığı verilerde, MicroStrategy’nin Bitcoin yerine Ethereum’a yatırım yaptığı senaryoda portföyünün değerini gösteren bir grafik yayınladı. Grafikte şirketin Ethereum yatırımı yapmış olsaydı çok daha değerli bir portföye sahip olacağı görüldü.

Verilere göre, Bitcoin yatırımlarından toplamda 1,25 milyar dolar zarar eden şirket Ethereum yatırımı yapmış olsaydı an itibariyle yaklaşık 1,84 milyar dolar karda olacaktı. Ayrıca şirket Ethereum portföyünü %4 getiri oranıyla stake etmiş olsaydı toplamda 394,6 milyon dolar stake geliri elde edecekti. Toplamda 5,83 milyar dolarlık Ethereum yatırımına sahip olacak şirketin stake ile elde ettiği ETH’ler ile beraber portföyü 6,2 milyar dolara yükselecekti. Şirket şu anda ise toplam 2,73 milyar dolarlık bir Bitcoin portföyüne sahip bulunuyor.

Öte yandan şirketin, Bitcoin yatırımlarını an itibariyle Ethereum’a çevirmesi durumunda 1,6 milyon ETH’ye sahip olacağı ve yıllık 136 milyon dolar staking geliri alacağı görüldü.

Blockchain Center ekibi konu hakkında, geriye yönelik yatırım kararlarının eleştirilmesinin çok mantıklı olmadığını ancak Michael Saylor’un en iyi ikinci bir kripto varlık yok söylemlerini de abartı bulduklarını belirtti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!