Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Microsoft’tan Dikkat Çeken Hamle: Kripto Para Cüzdanı Mı Geliyor?

Teknoloji devi Microsoft’un internet servis sağlayıcısı Microsoft Edge’in yeni sürümüne çok fonksiyonlu bir kripto para cüzdanı ekleyeceği öne sürüldü.

Yazılım araştırmacısı olan Albacore yakın tarihli bir sosyal medya gönderisinde, Microsoft’un Edge tarayıcısına kripto para cüzdanı entegre edeceğini ve bununla bağlantılı bir kod fark ettiğini iddia etti. Araştırmacı tarafından paylaşılan arayüz görsellerinde, Microsoft’un tarayıcısındaki Coinbase ve MoonPay entegrasyonu dikkat çekti.

Bir süredir blokzinciri entegrasyonuna dair sinyaller veren Microsoft Edge’in tarayıcısının detaylarında, bir kripto cüzdanından beklenebilecek birçok özelliğin yer aldığı görülüyor. Ayrıca bu cüzdanın içinde toplam varlık değerini görme, NFT ve stablecoin saklama, kripto para transferi, Ethereum (ETH) test ağlarında işlem yapma ve ağ ile ilgili haberlerin bulunduğu araştırma bölümü gibi seçenekler de bulunuyor.

Edge ekibinin geliştirdiği bu test aşamasındaki tarayıcının Opera ve Brave‘in kripto cüzdanlarıyla olan arayüz benzerliği dikkat çekiyor.

Paylaşıma göre henüz söz konusu tarayıcı cüzdanı kullanıcıların erişimine açık olmasa da ürünün detaylı iskeleti ekip tarafından hazırlanmış bulunuyor. Microsoft Edge geliştiricileri tarafından tarayıcının ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir detay henüz paylaşılmadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!