Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

MicroStrategy, Bitcoin Almak İsteyen Yatırımcıların Kafasındaki Soruları Yanıtladı

Michael Saylor tarafından kurulan MicroStrategy, yılın son çeyreğiyle ilgili yaptığı toplantıda Bitcoin’e (BTC) odaklandı.

2023’ün son çeyreğine ilişkin faaliyetleriyle ilgili yatırımcılarla bir araya gelen MicroStrategy yöneticileri, şirketi “dünyanın ilk Bitcoin geliştirme şirketi” olarak tanımladı.

Hissedarlara yapılan sunumda MicroStrategy’nin “finans piyasalarındaki faaliyetleriyle, taraftarlığıyla ve teknolojik inovasyonuyla Bitcoin ağını geliştirmeye devam etmeye kararlı olduğu” söylendi.

MicroStrategy, 2020’nin ortalarında o dönemde şirketin CEO’luğunu yapan Michael Saylor önderliğinde Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı ve günümüzde rezervinde 190 bin Bitcoin tutuyor.

Bazı yatırımcılar, MicroStrategy’yi doğrudan Bitcoin almadan Bitcoin fiyatına maruz kalmayı sağlayan bir seçenek olarak görüyor.

Toplantı sırasında bunun için MicroStrategy’nin mi yoksa spot Bitcoin ETF’lerinin mi daha iyi olduğu sorusu değerlendirildi ve MicroStrategy’nin (MSTR) daha uygun bir seçenek olduğu öne sürüldü.

ETF’lerden farklı olarak MSTR yatırımcılarının şirketin sermaye yapısı hakkında doğrudan yetki sahibi olduğu ve şirketin katma değer oluşturabileceği mesajı verildi. Sunumda yer alan bilgilerde ayrıca ETF’lerin MicroStrategy’den farklı olarak faaliyetlerinden kaynaklı nakit üretemeyeceği vurgulandı.

MicroStrategy attempted to make its case as the superior alternative in a fourth quarter earnings presentation to shareholders. (Source: MicroStrategy)

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!