verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mike Novagratz’a Göre Terra Yatırımcıları Risklerini Yönetemedi: Gelecek Bitcoin boğası diğerlerinden farklı olacak

Kripto para odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Terra (LUNA) yatırımcılarının risk yönetimi yapamadıklarını belirtti.

Mike Novogratz 28 Eylül tarihinde Singapur’da düzenlenen “Token 2049” etkinliği sırasında yaptığı konuşmanda, Terra’nın çöküşüne dair görüşlerini bildirdi. LUNA yatırımcılarının risk yönetimi konusunda oldukça zayıf kaldığını ifade eden Novogratz, yatırımcıların pozisyonlarını doğru zamanda terk edemediklerini belirtti.

Çöküşün yürek parçalayıcı olduğunu söyleyen CEO, bir kripto para biriminin 20 centten 100 dolara çıkmasına rağmen kar satışı yapılmamasının bir akıl tutulması olduğunu ifade etti. Novogratz’a göre asıl sorun kripto para birimi yükselmeye devam ederken onu heyecanla satın alan bireysel yatırımcıların herhangi bir risk yönetim stratejisi olmamasıydı.

Öte yandan CEO yeni bir Bitcoin rallisinin önceki rallilerden farklı olması gerektiğini belirtti. 2017 rallisinin hükümetlere güvenmeyen yatırımcılar sayesinde oluştuğunu belirten Novogratz, 2020-2021 yükselişinin de benzer şekilde bu görüşe dayandığını öne sürdü. Hikayenin iki ralli yaşattığını ancak artık kripto tarafında hikayenin yeterli gelmediğini ifade eden CEO, yeni rallinin daha fazla fayda odaklı bir ralli olacağını tahmin ettiğini açıkladı.

Ayrıca piyasada dolaşan kaçınılmazlık hissi hakkında fikir belirten Novogratz:

Kaçınılmaz ifadesi sürekli ortaya çıkıyor. Doğru alanda olduğumuza dair bir kaçınılmazlık hissi var buna katılıyorum. 

ifadelerinde bulundu. CEO son olarak Web3’ün gelecekte oyun alanının büyük bir parçası olacağına dair inancını da dile getirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!