Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyar Dolarlık Altcoin Projesi Yarın İşleme Başlıyor: Hangi Borsalarda Listelenecek?

İlk modüler blokzincir olarak öne çıkan Celestia’nın (TIA) airdrop dağıtımı, ana ağın başlatılması ve borsa listelenmeleri 31 Ekim tarihinde gerçekleşecek.

Celestia’nın hayata geçmesine sayılı saatler kaldı. Celestia’nın GitHub kod verilerine göre ana ağ 31 Ekim tarihinde başlayacak. Buna paralel olarak borsa listelemeleri ve airdrop olarak verilecek tokenların cüzdanlara yatırım işlemi de gerçekleşecek.

26 Eylül tarihinden 17 Ekim TSİ 15.00 tarihi arasında airdrop hak talebinde bulunan kullanıcıların TIA’ları platformun ana ağda başlatılmasıyla birlikte otomatik olarak cüzdanlarına yatacak. Söz konusu airdrop sürecine dair ekran görüntüsü 1 Ocak 2023’de alındı ve yeni kullanıcıların şu noktadan sonra airdrop kazanabilmek için yapabilecekleri hiçbir şey bulunmuyor.

Yarın gerçekleşmesi beklenen ana ağ lansmanının ardından ağ üzerinde en fazla 1 milyar token basılacağı bildirildi. Bu da airdrop’un toplam arzın %6’sını oluşturacağını gözler önüne serdi.

TIA hangi borsalarda listelenecek?

TIA listelemesi hakkında şimdiye birçok öncü borsadan duyuru geldi. Yapılan paylaşıma göre Kucoin TIA’nın “Dünya prömiyerini” üstlenen borsalardan biri olacak. Kucoin TIA yatırma işlemlerini 31 Ekim TSİ 17.00’de aktif hale getirecek. TIA/USD işlem çiftinin trade için açılacağı saat ise henüz belirsiz.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ise TSİ 31 Ekim saat 19.00’da Celestia’yı (TIA) listeleyeceğini açıkladı. Borsa, TIA yatırma işlemlerinin 31 Ekim saat 17.00’da başlayacağını vurguladı.

Bir diğer kripto para borsası Bybit ise TIA yatırma ve alım-satım işlemlerinin 31 Ekim 17.00’de başlamasının “beklendiğiniduyurdu. Ana ağa geçişte yaşanabilecek teknik sorunlar bu listeleme ve para yatırma işlemlerinin gecikmesiyle sonuçlanabilir.

Gate.io ise TIA listelemesinin gerçekleşeceğini duyururken saat ve tarih konusunda bir detay paylaşmadı. ‘den henüz TIA listelemesi hakkında resmi bir duyuru gelmedi.

Celestia, tüm geliştiricilere sıfırdan bir mutabakat ağı kurmakla uğraşmadan yeni bir blokzinciri kurabilmesine olanak tanıyor. Kurulan bu yeni blokzincirindeki ödemelerin merkezinde ise TIA yer alacak. Katman-1 (L1) üzerinde faaliyet gösterecek Celestia, şimdiye kadar görülmemiş bir deneyim sunacak.

Celestia geçtiğimiz yılın sonunda bir finansman turunda 55 milyon dolar toplayarak 1 milyar dolarlık değerlemeyle “unicorn” statüsüne ulaşmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!