Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyar Dolarlık Kripto Şirketinin CEO’sundan Kötümser ETF Yorumu

Kripto para şirketi BitGo’nun CEO’su Mike Belshe, spot Bitcoin ETF’si için yapılan başvuruların tamamen reddedilebileceğini söyledi.

Bloomberg’e konuşan Mike Belshe, sektör genelindeki iyimserliğe rağmen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) spot borsa yatırım fonu başvurularını reddetmesinin “oldukça muhtemel” olduğunu söyledi.

Belshe’ye göre SEC, borsalar ile saklama hizmeti veren kuruluşlar arasında bir ayrım olmadığı için ret kararı alabilir. Şimdiye dek ETF için başvuruda bulunan kuruluşların birkaç tanesi, saklama kuruluşu olarak Coinbase ile çalışmayı tercih etti.

Belshe, “O Coinbase kuruluşuyla ilgili anlaşılmayan çok fazla risk var. Bence SEC’nin gelip, ‘Hayır, süreci tamamen ilerletebilmemiz için bu şeyleri birbirinden ayırmanız gerekiyor.’ demesi gayet muhtemel.” dedi.

Ağustos ayında C Serisi yatırım turu kapsamında 100 milyon dolar ek yatırım alan BitGo, 1,75 milyar dolar değerleme elde etti.

SEC, geçmişte piyasa manipülasyonu, yatırımcıların yeteri kadar güvende olmaması gibi sebeplerle birçok Bitcoin ETF başvurusunu reddetmişti. ETF analistleri, günümüzdeyse bu başvuruların %90 ihtimalle kabul edileceğini düşünüyor.

 

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!