Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyar Dolarlık Şirket Dün ETF Müşterileri İçin 1.598 Bitcoin Satın Aldı!

Spot Bitcoin ETF başvurusu onaylanan Bitwise, milyonlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) alımı gerçekleştirdi.

ABD’nin spot Bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF) onaylamasının ardından ihraççıların ne kadar Bitcoin alımı yapacağı merak konusu olmuştu. Güncel Bitcoin alımlarını şeffaf bir şekilde paylaşan ilk kurum ise milyar dolarlık şirket Bitwise oldu.

Analiz firması CC15Capital tarafından aktarılan verilere göre Bitwise, Bitwise Bitcoin spot ETF (BITB) fonu için 17 Ocak günü yaklaşık 67 milyon dolar değerinde 1.598 Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

Bitwise, kendi resmi sitesinden günlük olarak o gün gerçekleşen işlemleri bildirirken BlackRock ve Fidelity gibi şirketler henüz ekstra bir bilgilendirme yapmadı.

Şirket bünyesinde halihazırda yaklaşık 358 milyon dolar değerinde 8.309 Bitcoin bulunduruyor. BITB isimli spot Bitcoin ETF’leri son işlem gününde yaklaşık 70 milyon dolar değerinde işlem hacmine ev sahipliği yaptı.

CC15Capital’e göre BlackRock ve Fidelity gibi şirketler 10 Ocak’ta gerçekleşen spot Bitcoin ETF onayının ardından ne kadar Bitcoin alımı yaptığını halen daha detaylı bir şekilde raporlamadı.

Şirketler tarafından sağlanan son verilere göre BlackRock’ın elinde 16.362 Bitcoin ve Fidelity’nin elinde 12.112 Bitcoin bulunuyordu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!