Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyar Dolarlık Teklifi Reddeden Bitcoin Madencisi, Zehirli Hapı Yutmaya Hazır

Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, rakibinin eline geçmemek için “zehirli hap” içmeyi göze aldı.

Reuters’ın haberine göre Bitfarms, rakip madencilik şirketi Riot Platforms’a karşı önlem aldı.

Seyrelme yoluna gitmeye hazır

Bitfarms, herhangi bir şirketin 20 Haziran-10 Eylül tarihleri arasında Bitfarms paylarının %15’ten fazlasını  alması ihtimaline karşı önlem aldı.

Şirket, herhangi bir şirket %15’ten fazla hisse satın alırsa yeni pay ihraç ederek söz konusu şirketin paylarını seyreltecek. Bu oran, 10 Eylül tarihinden sonra %20’ye çıkarılacak.

Bitfarms’ın açıklamasına göre yönetim kurulu tarafından onaylanan planın amacı, şirketin önceden aldığı stratejik kararın “bütünlüğünü korumak” olacak. Bunun ayrıca hissedarların çıkarına olduğu belirtildi.

Milyar doları geri çevirmişti

Riot Platforms, rakibi Bitfarms’ı satın almak için neredeyse 1 milyar dolar değerinde bir teklif yaptı. Riot yöneticileri, nisan ayında bu teklifi geri çevirdi.

Bitfarms, dolaşımdaki Bitfarms hisselerinin tamamını hisse başına 2,30 dolardan almayı planlıyordu.

Riot, 28 Mayıs’ta Bitfarms’ın %9,25 hissesini satın aldı ve şirketin en büyük hissedarı oldu. 5 Haziran’da 1,5 milyon hisse daha alarak payını yaklaşık %12’ye çıkardı.

Bitfarms’ın eski CEO’su Geoffrey Morphy, sözleşmesinin ihlal edildiği gerekçesiyle şirket aleyhinde 27 milyon dolarlık dava açmıştı. Bitfarms yöneticileri, daha sonra Morphy’nin görevine son verdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!