Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mt. Gox 9,6 Milyar Dolarlık Bitcoin ve Altcoin Ödemelerine Başlıyor: Tarih Netleşti!

İflas eden kripto para borsası Mt. Gox, geri ödemeye başlayacağı tarihi açıkladı.

Mt. Gox mütevelli heyeti tarafından 24 Haziran Pazartesi günü yapılan açıklamada, Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) geri ödemelerinin temmuz ayının başında başlayacağı belirtildi.

Borsanın alacaklılarına 142 bin Bitcoin (9,6 milyar dolar) ve 143 bin Bitcoin Cash (66 milyon dolar) dağıtması planlanıyor.

Mt. Gox kayyumu tarafından geçtiğimiz mayıs ayında yapılan açıklamada, ödemelerin Ekim 2024 tarihine kadar tamamlanacağı belirtilmişti.

2010 yılında kurulan Mt. Gox, 2014’teki 850 bin Bitcoin değerindeki hack saldırısından önce dünyanın en büyük kripto para borsasıydı. Çalınan paraların yaklaşık yüzde 20’si geri alınmıştı.

Satış baskısı yaratabilir

Bitcoin’in 2014’teki fiyatıyla günümüzdeki fiyatı arasında büyük bir fark bulunuyor. Kripto para takipçileri, Mt. Gox kullanıcılarının BTC’lerini geri aldıktan sonra bunları elden çıkaracağını ve piyasada bir satış baskısına yol açabileceğini düşünüyor.

Geçtiğimiz süreçte Mt. Gox’un geri ödeme yapacağına dair haberler, genellikle fiyatta kısa sürelide olsa düşüş getirmişti.

CoinGecko verilerine göre haberin ardından %0,80 gerileyen Bitcoin, yazım esnasında 62.437 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!