Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mt.Gox Bitcoinleri Alacaklılara Ne Zaman Ulaşacak: Borsalar Tarihleri Açıkladı!

İflas eden kripto para borsası Mt.Gox’un yaptığı Bitcoin ödemelerinin alacaklılara ne zaman ulaşacağına dair ilk sinyaller geldi.

Kripto para borsası Bitstamp, Mt.Gox Bitcoinlerine dair açıklamada bulundu. Borsa tarafından yapılan açıklamada, henüz Mt.Gox tarafından alacaklılara dağıtılmak üzere bir Bitcoin almadıkları belirtilirken Bitcoinler teslim edildikten sonraki 60 gün içerisinde alacaklılara dağıtım yapacaklarını belirtti.

Bazı kullanıcılar Mt.Gox’dan alacağı Bitcoinlerin borsalara gönderilmesini sitemiş ve bu doğrultuda adres vermişti. Borsaların bu işleme aracılık yapması topluluk tarafından olağan karşılanmıştı.

Borsalar için farklı tarihler söz konusu

Bitstamp’in 60 günlük süresi bulunurken bu gün sayısı her borsa için sabit tutulmadı. Kraken, 90 günlük ödeme süresi ise en çok güne sahip olan borsa oldu. BitGo ise dağıtımı 20 gün içerisinde tamamlayacağını belirtti.

Bitstamp tarafından yapılan açıklamanın detaylarında şu ifadelere yer verildi:

Mt. Gox mütevelli heyetiyle yapılan anlaşmaya göre, Bitstamp’ın tokenları dağıtmak için 60 günü var. Ancak elbette bu yatırımcıların mümkün olan en kısa sürede bütünleşmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!