Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mt.Gox Satışlarından Kar Edebilirsiniz: Dev Şirket Long ve Short İçin Coin Verdi!

Singapur merkezli ticaret firması Presto Labs, Mt.Gox’un yarattığı satış baskından kar etmek için stratejisini paylaştı.

Peter Chung liderliğindeki Presto piyasa analistleri 11 Temmuz Çarşamba günü CoinDesk’e yazdıkları bir notta, dikkat çeken bir trade stratejisine yer verdi.

Mt.Gox’un yarattığı satış baskısının bariz bir şekilde fiyatları kötü etkilediğini belirten analistler, böyle bir atmosferde yapılabilecek en karlı işlemin Bitcoin long (uzun) pozisyon açıp Bitcoin Cash (BCH) short (kısa) pozisyon almak olacağını belirtti.

Mt. Gox’un heyeti, 1 Temmuz ile 31 Ekim 2024 arasında milyarlarca dolar değerinde Bitcoin ve Bitcoin Cash’i dağıtmayı planlıyor.

Mt. Gox müşterilerine geri ödeyeceği yaklaşık 9,5 milyar dolarlık BTC’ye ek olarak yaklaşık 73 milyon dolar değerinde 143.000 BCH’yi geri ödemesi yapacak.

Bitcoin Cash için satış baskısı 4 kat büyük olacak

Analistler yapılacak dağıtımlarla birlikte Bitcoin Cash özelindeki satış baskısının Bitcoin’e kıyasla 4 kat fazla olacağını kaydetti.

Analizimiz, Bitcoin Cash için satış baskısının Bitcoin’e  göre dört kat daha büyük olacağını gösteriyor; yani Bitcoin Cash için günlük işlem değerinin %24’ü, Bitcoin için ise günlük işlem değerinin %6’sı. Uzun Bitcoin kalıcı sözleşmeleri ile kısa Bitcoin Cash kalıcı sözleşmeleri eşleştirildiğinde, bu görüşü ifade etmenin, fonlama oranı riski dışında, piyasadan bağımsız en etkili yolu oldu.

Kısa süre önce Presto Labs yöneticisi, Mt. Gox geri ödemelerinin Bitcoin yerine Bitcoin Cash’te daha büyük bir satış baskısı yaratabileceğini söylemişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!