Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mt. Gox Paniği Devam Ederken Bir İsim 2 Binden Fazla Bitcoin Sattı

Bir Bitcoin (BTC) balinası, kripto para piyasası genelinde düşüş yaşanırken binlerce coin satıyor.

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz haftalarda madencilerin ve Alman hükümetinin oluşturduğu satış baskısı ile düştü. İflas etmiş kripto para borsası Mt. Gox’un alacaklılarına dağıtacağı Bitcoinler de piyasada panik oluşturdu.

Blockchain analiz platformu Lookonchain’e göre kime ait olduğu bilinmeyen bir yatırımcı, Bitcoin’in üstündeki satış baskısına katkıda bulunuyor.

24 saatte binlerce coin sattı

Blockchain kayıtlarına göre bir yatırımcı, geçtiğimiz son 24 saat içerisinde 2 binden fazla Bitcoin sattı. En güncel kayıtlara göre bugün 11:00 sularında iki ayrı işlemle önce 1.023, daha sonra 141,2 Bitcoin’i elden çıkardı.

Yazım sırasındaki 60.331 dolarlık fiyata göre bu yatırımcının son 24 saat içerisinde sattığı Bitcoinler, toplamda 121 milyon dolar ediyor. CoinGecko verilerine göre Bitcoin, son 24 saatte %4 değer kaybetti.

Mt. Gox paniği devam ediyor

Kripto para borsası Mt. Gox, 2011’de uğradığı hack saldırısında yaklaşık 950 bin Bitcoin kaybetti. Aradan geçen yıllar içerisinde bunun yaklaşık 140 bin tanesi geri alındı.

Mt. Gox’un iflas idaresi, hack sırasında BTC’si çalınmış olan alacaklılarına bu ay içerisinde coin iade etmeye başlayacak. Barclays’in eski yöneticilerinden John Glover, bazı yatırımcıların Bitcoinlerini geri alır almaz bunları satacağını düşünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!