verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

New York Menşeli Bir Kripto Firması İlk Defa BitLicense Almaya Hak Kazandı

17 Mayıs tarihinde PR Newswire isimli haber kaynağının yayınladığı bir habere göre, Digital Currency Group’un alt kuruluşu olan Genesis Global Trading’e, New York Finansal Hizmetler (DFS) tarafından BitLicense verildi.

Ağustos 2015 yılı sonrası BitLicense’ın bütün New York kripto para ticaret firmaları için gerekli koşulmasının ardından bir çok kripto para şirketi ya bu yeni sıkı yasal gereklilikler ile uğraşamadığı ya da uğraşmak istemediği için eyaleti terk etmişti.

Bugüne kadar toplamda bu unvanı alan beşinci firma olan Genesis, BitLicense onayı ile hizmet vermekte olan New York menşeli ilk kripto para borsası ünvanını da kazandı. Firma şu an için  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), ve Zcash (ZEC) ticareti yapmakta. Yapılan basın açıklaması Genesis’in 2013 yılından beri milyar dolarlar değerinde kripto ticareti yaptığını belirtiyor.

Genesis BitLicense kazanmadan önce kendilerinin New York içerisinde işlem yapabilmelerini sağlayan özel bir DFS izni ile çalışmaktaydı. Genesis Global Trading CEO’su Michael Moro basın açıklamasında ” son yıllarda güvenli bir liman sağlayan özel izin sayesinde çalışmış olsak da bugün verilen bu karar kurumsal bir ticaret ortağı olarak aştığımız zorlu yasal gereklilikleri ve ileriye dönük olan azmimizi gösteren işaretlerden birisidir” yorumunda bulundu.

Bu yılın Ocak ayından beri Bitcoin seçeneğine de sahip olan Square Cash uygulaması, şu sıralar New York içerisinde işlem yapabilmek için BitLicense izni almanın peşinde. Akıllı telefon uygulaması Martın ortalarında kripto seçeneğinin mevcut olduğu eyaletlere Wyoming, New York, Georgia’yı da eklemişti ancak Hawaii hala bunlardan hariç tutulmakta.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment