verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

NFT Platformu SudoRare’den Rug Pull: 6 Saatte 519 Ethereum (ETH) Vurgun

Merkeziyetsiz NFT alım satım platformu SudoRare, piyasaya sürülmesinden 6 saat sonra yaklaşık 800 bin dolarlık kripto parayı farklı hesaplara aktardı ve piyasadan kayboldu.

NFT alım satım hizmeti veren ve piyasaya büyük reklam kampanyaları ile giriş yapan SudoRare, piyasa lansmanından 6 saat gibi kısa bir süre sonra “rug pull” yaparak 519 Ethereum değerinde vurguna karıştı. Blokchain takip uygulaması PeckShield verilerine göre 800 bin dolar değerindeki kripto varlık 3 farklı adrese transfer edildi. Söz konusu adreslerden birinin Kraken borsasına ait olduğu bilinen veriler arasında yer alıyor.

Anonim bir ekip tarafından piyasaya sürülen SudoRare NFT borsasında kısa süre içerisinde yaşanan bu vurgunun kurucular tarafından yapıldığına dair şüpheler sosyal medya kullanıcıları arasında tartışmalara yol açtı. Söz konusu tartışmaların temeli ise, kullanıcılara ait kripto paraların saklandığı likidite havuzuna erişimi olan kişilerin kurucuların kendisi olduğu gerçeğine dayanıyor. Bu nedenle, “rug pull” olarak adlandırabileceğimiz bu dolandırıcılık olayının kurucular tarafından planlı bir şekilde kurgulandığı ve çok geçmeden hayata geçirildiği düşünülüyor. NFT platformunun gasp ettiği kripto paralar arasında LooksRare (LOOKS), USDC ve Ethereum (ETH) yer aldığı biliniyor.

Ayrıca dolandırıcılık olayının hemen ardından SudoRare’e ait sosyal medya hesaplarının kapandığı ve yönetici ekiple olan bütün bağlantının kesildiği görülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!