Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

NFT Protokolü Bitcoin Ordinals İçin Çığır Açacak Yeni Hizmeti Duyurdu!

NFT borç verme (lending) protokolü BendDAO, Bitcoin NFT’leri üzerinden borç verme seçeneğini destekleyeceğini açıkladı.

Bitcoin Ordinals NFT’leri ve Inscriptions (yazıtlar) temelli projelerin büyük ilgi görmesi BendDAO’yu harekete geçirdi. Kullanıcıların NFT’lerini kiralayarak borç alıp verebildiğini platform, Bitcoin tabanlı NFT’ler için destek getireceğini açıkladı.

Ekip tarafından Discord üzerinden yapılan açıklamada, Bitcoin tabanlı NFT’lerin borçlandırılması için Wrapped Bitcoin (wBTC) likidite havuzlarının platforma entegre edeceğine yer verildi.

Halihazırda sadece Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) tabanlı borç alıp-verme sistemini destekleyen BendDAO, Bored Ape Yatch Club (BAYC) gibi değerli NFT koleksiyonlarına bu konuda ev sahipli yapıyor.

Kullanıcılar bu sayede belirli süreler için NFT’lerini başka kullanıcılara kiralayabiliyor ve o süre zarfında karşılığında kripto para cinsinden bir kira bedeli alıyor. BendDAO üzerinden ayrıca NFT açık artırmaları da gerçekleştiriliyor.

Bitcoin blokzinciri üzerine yazılan ve doğrudan burada saklanan Bitcoin NFT’leri, Ethereum ve diğer rakiplerine kıyasla son günlerde öne çıkıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!