Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Norwegian Air Kripto Para ile Bilet Satmayı Planlıyor

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Norwegian Air, önümüzdeki birkaç ay içerisinde kripto para ile bilet satmaya başlayabilir.

Kolay Bilet Alımı

Norveç’teki kripto para borsalarından Norwegian Block Exchange‘in (NBX) CEO’su Stig Kjos-Mathisen, verdiği bir röportajda Norwegian Air ile ilgili önemli bir duyuru yaptı.

Stig Kjos-Mathisen tarafından yapılan açıklamalara göre Norwegian Air, NBX ile yaptığı görüşmeler sonrasında kripto para ile bilet satma projesini onaylama kararı aldı. Kjos-Mathisen’in açıklamalarına göre Norwegian Air’in işlemleri NBX aracılığıyla yapılacak.

Bunun için ilgili çalışmaları çoktan tamamladıklarını söyleyen Kjos-Mathisen, NBX’in hazır olduğunu söyledi. Yine kendisinin açıklamalarına göre bu projenin önümüzdeki birkaç ay içerisinde hayata geçtiğini görebiliriz.

Ülkenin en eski bankalarından Sparebanken Øst’tan yatırım alan NBX, Norveç’teki kripto para dünyasının en büyük isimlerinden biri durumunda. NBX CEO’su Kjos-Mathisen’in, Norwegian Air’in kurucu CEO’su Bjørn Kjos‘un damadı olması da şirketin sektördeki konumunu güçlendiriyor.

Norwegian Air’in tam olarak ne zaman kripto para kabul etmeye başlayacağı henüz bilinmiyor. Bilinmeyen bir diğer şey de şirketin tam olarak hangi kripto paraları kabul edeceği. Finance Magnates tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin başlangıç aşamasında yalnızca Bitcoin kabul etmesi mümkün olabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment