Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Juventus FC Şimdi de Dijital Oyun Kartları Çıkardı

İtalyan futbol devi Juventus FC, taraftarlarına yepyeni bir ürün sunuyor: Dijital oyun kartları. Juventus FC’nin zaten uzun süredir kullandığı lisanslı oyun kartları bulunuyordu. Ancak kulüp bu kartları artık blockchain ile dijital ortama aktarmaya başladı.

Ronaldo Kartı Çıktı

Juventus FC, blockchain platformlarından Sorare ile işbirliği yapmaya başladı. Sorare bu işbirliği doğrultusunda Juventus FC için Ethereum tabanlı bazı oyun kartları geliştiriyor.

Juventus FC taraftarları bu kartları toplayarak ister satıyor isterlerse de koleksiyonlarına ekleyebiliyorlar. Sorare’nin açıklamalarına göre bazı nadir kartların değeri 2 bin doları aşabiliyor. Hatta şirket şimdiden ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun kartlarını dağıtmaya başladı.

Kulüp taraftarları tüm bunların yanı sıra topladıkları kartları kendi takımlarını kurmak için de kullanabiliyorlar. Daha sonra bu takımlarla turnuvalara katılan taraftarlar turnuvaları kazanmaları halinde kripto para ödülü alabiliyorlar.

Sorare CEO’su Nicolas Julia, Juventus FC ile kurdukları bu ortaklık hakkında şunları söylüyor:

Bu İtalyan deviyle anlaşmış olmaktan ötürü çok mutluyuz. Dünyanın en iyi futbol kulüpleriyle ortaklık kurmak, dünyanın dört bir tarafındaki futbol sevdalılarını blockchain tabanlı oyunlarla buluşturmak istiyoruz.

Juventus FC bundan bir süre önce Türkiye’de de oldukça tanınan Socios.com ile işbirliği yaptı ve kendi taraftar tokenını geliştirmeye başladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment