verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OKEx, Monero ve Dash’in de Dahil Olduğu 5 Alt Koin’i Delist Etti!

Kripto para sektöründe önemli bir yere sahip olan OKEx kripto para borsası, 16 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada FATF kuralları ve regülasyonları nedeniyle gizlilik odaklı kripto para birimlerini platformundan kaldıracağını açıklamıştı.

Dash, Monero, Zcash, Horizen ve Super Bitcoin 10 Ekim tarihinde resmen OKEx’in Güney Kore borsasından kaldırıldı. Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) daha önce yaptığı açıklamada 2020 yılının Haziran ayına kadar üye ülkelerin yeni kurallara uyması gerektiğini ifade etmişti.

FATF Zorladı, OKEx Uydu

200’den fazla üyesi bulunan FATF, bu sayede aslında dünyanın dört bir yanında birçok gizlilik odaklı kripto para biriminin delist edilmesine yol açtı ve daha da yol açacak gibi duruyor. OKEx yaptığı ayrı bir açıklamada DASH ve Zcash için durumda bir değişiklik yapılabileceğini ve böyle bir karar alınırsa bunun ayrı bir duyuru ile açıklanacağını ifade etti.

Bunun yanı sıra Poloniex kripto para borsası da geçtiğimiz günlerde Clams, Pascal, Steem, Navcoin, GameCredits ve LBRY Credits’i platformundan kaldırmıştı. Gizlilik odaklı kripto para birimlerine yönelik bu hamleler, kesinlikle yakın gelecekte kripto para sektörünü derinden etkileyebilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment