Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OKX Kurucusu Müjdeyi Verdi, Token Fiyatı Zirve Yaptı

Kripto para borsası OKX’in yerel token’ı OKB, borsanın kurucusu Star Xu’nun yeni bir blockchain kurulacağı haberini vermesi üzerine %25’e yakın değer kazanarak en yüksek seviyesine ulaştı. 

OKX kurucusu Xu 16 Şubat tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, OKX’in OKBchain adında yeni bir blockchain üzerinde çalıştıklarını ve ilk çeyrekte piyasaya süreceklerini duyurdu. Kurucu yaptığı paylaşımda, OKX’in mevcut blockchain’i OKXchain ve yeni blockchain arasındaki farklara da değindi. Yayınlanan paylaşım üzerine 52,08 dolara yükselen OKB tarihinin en yüksek seviyesine (ATH) erişti.

Xu, OKXchain’in toplulukların birlikte çalışması sonucunda oluşturulmuş hisse kanıtı (PoS) sistemine dayalı açık kaynaklı bir blockchain olduğunu belirtti. Öte yandan piyasaya sürülecek yeni blokchain OKBchain’in ise OKX tarafından kurulacak ve işletilecek tamamen farklı bir blockchain olduğunun altı çizildi.

Uzmanlar OKXchain’in geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) oluşturmasına yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuş bir blockchain olduğunu buna karşılık OKBchain’in işletmelere yönelik iş çözümlerine ağırlık verdiğini ifade etti.

Coingecko verilerine göre son 30 günde %53 değer kazanan OKB, blockchain duyurusundan sonra son 24 saatlik yükseliş performansını %25’e kadar yükseltti. OKB yazım itibariyle 48,25 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!