Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pantera Capital’dan Bitcoin İçin Uçuran Fiyat Tahmini: Boğada 148 Bin Dolar!

Kripto para odaklı yatırım firması Pantera Capital, Bitcoin (BTC) fiyatının halving’den (yarılanma) sonra 148 bin dolara yükseleceğini belirtti.

Pantera Capital resmi web sitesi üzerinden yayımladığı raporda, tarihin tekerrür etmesi durumunda 20 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halvingi’nden önce fiyatın 35.448 dolara boğada ise 147.843 dolara yükseleceğini ifade etti.

Yaptığı analizi bir önceki halving verilerine dayandıran Pantera Capital, %317‘lik bir yükseliş beklediğini kaydetti.

Pantera Capital yayımladığı raporda, Bitcoin’e olan talebin sabit kalması durumunda halving ile birlikte üretilecek arzın yarı yarıya azalmasının fiyatta yükselişi tetikleyeceğini söyledi. Şirket ayrıca daha önceki halvinglerde fiyat artışı beklentisinin de yükseliş getirdiğini belirtti.

Tarihsel olarak Bitcoin’in, halving’den 477 gün önce dibi gördüğünü söyleyen Pantera Capital, halving sonrası yükselişlerin boğa zirvesine kadar 480 gün sürdüğünü vurguladı. Bitcoin’in geçtiğimiz döngüde 30 Aralık 2022‘de düşüş yaşaması gerektiğinin ancak FTX iflasıyla birlikte 9 Kasım‘da dip yaptığının altı çizildi.

BlackRock ve Ripple daha güçlü bir ortam sağlayacak

Pantera Capital, Bitcoin halving’inin yanı sıra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında XRP lehine çıkan kararı ve spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulunan BlackRock‘u işaret etti.

Şirket, halvinge ek olarak yaşanan olumlu gelişmelerin bir sonraki boğa piyasası için güçlü bir ortam sağlayacağını söyledi.

Öte yandan Pantera Capital, Bitcoin’in 15 ay boyunca tarihin en uzun düşüş dönemini yaşadığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

Bizce yeterince düşüş dönemi gördük piyasalar ancak bu kadar uzun bir süre düşüşte kalabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!