verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Para, Dijitalleşme Yolunda mı? IMF Başkanı ve Ripple CEO’sundan Açıklamalar

Kripto paraların hayatımıza girmesinin ardından sürekli olarak paranın dijitalleşmeye başladığı ve bu sürecin kripto paralar sayesinde giderek hızlanacağı konuşuluyor. Konuyla ilgili artık ekonomi çevrelerinin en tepelerinde oturan isimlerden de, çeşitli açıklamalar geliyor. Örneğin, son olarak IMF başkanı Christine Lagerde’nin katıldığı bir etkinlikte yaptığı ”Paranın tanımı ve karakteristik özellikleri değişiyor, para dijitalleşiyor’ yorumlarının ardından, konuyla ilgili Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan bir açıklama geldi.

Garlinghouse, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada IMF Başkanının konu ile ilgili yaptığı tespitlere katıldığını ifade ederken, şu ifadeleri kullandı:

”Christine Lagarde doğru söylüyor. Para artık değişiyor ve bu değişim başladı. Dijital varlıklar hem hali hazırdaki finansal sorunları çözüyorlar, hem de ödeme sistemi konusunda önemli bir boşluğu dolduruyorlar.”

Kullanım artışı ve gerçek ürün konusunda kripto para camiasında diğer rakiplerinden çeşitli yönleri ile ayrışan Ripple; bankalar ile sürekli olarak anlaşmalar yapıyor ve ödeme sistemi konusundaki sunduğu çözümleri hayata geçiriyor. Özellikle RippleNet ve xRapid gibi iki önemli ürün ile bankacılık sektöründe büyük bir sükse yaratan şirket; ödeme sistemi konusunda çok daha hızlı, güvenli ve efektif bir çözüm sunuyor.

Paranın dijitalleşmeye başladığı yönünde yapılan yorumlar artık giderek dillendirilmeye başladı. Lagerde gibi bu işin başındaki bir ismin yaptığı yorumlar, gerçekten de işin ne boyuta geldiğinin açıkça bir kanıtı gibi görülüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak?

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment