Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pegasus, Decentraland Metaverse’ünde Yerini Aldı

Türkiye’nin en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Pegasus, Decentraland’den arsa alarak metaverse’e giriş yaptığını duyurdu.

Pegasus, 24 Mayıs tarihinde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda:

PegasusPort Decentraland ile Metaverse evrenindeki yerimizi almaya az kaldı. Çok yakında sürpriz oyunlarla evrenler arası rotamızı seninle buluşturacağız.

dedi.

Birçok şirketin bulunduğu Decentraland metaverse’ünden yerini alan Pegasus’un, yeni girişiminin detayları henüz belli değil.

Ancak paylaştıkları görselde yer alan “Hayal ettiğiniz her yere sizi uçuracağız.” cümlesi bazı Twitter kullanıcılara sanal evrenler arası geçiş yapılabileceğini düşündürdü.

Türk ilaç şirketi Abdi İbrahim, Decentraland’de kendi yapısını inşa ederek metaverse dünyasında yerini almıştı ve Ali Babacan’ın başkanlığını yaptığı DEVA Partisi metaverse’deki ilk siyasi mitingi Decetraland metaverse’ünde düzenlenmişti.

Ayrıca, Vodafone Türkiye, ünlü moda markası Beymen, Yapı Kredi ve AktifBank’ta Decentraland Metaverse’ünden yerlerini aldı.

Türkiye’den olduğu kadar yurtdışından da ünlü şirketler Decentraland metaverse’ünden arsa almaya devam ediyor.

Atlantic, Warner Records, Elektra ve Parlophone gibi birçok şirketin sahibi olan Warner Music Group, teknoloji devi Samsung, moda markaları Gucci ve Dolce Gabbana’nın Decentraland metaverse’ünde arsaları bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!