verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polkadot (DOT) Kurucu Ortağı Gavin Wood CEO’luk Görevinden İstifa Etti

Polkadot’un (DOT) kurucu ortağı Gavin Wood, ekosisteminin ana destekçisi ve yaratıcısı Parity Technologies’deki CEO konumundan ayrıldığını açıkladı.

Gavin Wood, Polkadot’un blokzincir ekosistemini inşa etmekten sorumlu şirket olan Parity Technologies‘in CEO koltuğundan ayrıldı. Polkadot’un kurucu ortaklarından biri olarak karşımıza çıkan Wood, Parity Technologies’in çoğunluk hisselerini elinde tutmaya devam edecek. Halihazırda şirketin şef ticari yetkilisi Björn Wagner, Wood’un ardından CEO rolünü üstlenecek.

Bununla birlikte Wood daha kritik bir hamle yaparak Parity için Baş Mimarlık görevini üstlenecek ve DOT ekosistemi için çalışmalarını sürdürecek. Wood, söz konusu şirketler arası pozisyon değişikliği hakkında şu açıklamalarda bulundu:

CEO’nun rolü hiçbir zaman imrendiğim bir rol olmadı. Benimle çalışan herkes kalbimin nerede olduğunu bilir. Ben bir düşünür, kodlayıcı, tasarımcı ve mimarım. Polkadot ve Web3’ü nüfusun geniş kesimleriyle daha alakalı hale getirmeye nasıl katkıda bulunabileceğimizi keşfetmeye yeniden odaklanacağım.

Duyuru üzerine Polkadot’un fiyatı yaklaşık %1 düşüş yaşadı. CoinGecko verilerine göre haberin kaleme alındığı esnada 5,82 dolardan piyasalarda işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!