Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polygon Ağı Ethereum’u Geride Bıraktı: Artık BNB’nin Ardından İkinci!

Polygon (MATIC) ağındaki günlük aktif kullanıcı sayısı uzun bir aradan sonra Ethereum (ETH) ağındaki kullanıcı sayısını geride bırakarak BNB Chain’den sonra ikinci sırada yer aldı.

On-chain analiz platformu Token Terminal verilerine göre Polygon ağındaki günlük aktif kullanıcı sayısı Ethereum ağını geçti. 22 Ocak itibariyle gerçekleşen bu olayda günlük aktif kullanıcı bakımından Polygon ağında 337 bin kullanıcı bulunurken Ethereum ağındaki sayı 290 bin olarak kayıtlara geçti. Benzer durum daha önce de birkaç kez yaşanmıştı. Özellikle Ekim 2022’de Polygon ağı, Ethereum karşısında günlük neredeyse 2 kat fazla kullanıcıya ev sahipliği yapmasına rağmen uzun vadede bu üstünlüğünü koruyamamıştı.

Polygon ağı yaşanan bu yükselişle birlikte BNB Chain’den sonra en yoğun günlük kullanıcı barından ikinci ağ konumuna erişti. 22 Ocak-27 Ocak tarihleri arasında üstünlüğünü koruyan Polygon ağında, haberin yazıldığı esnada 349 bin aktif kullanıcı yer alırken Ethereum ağında 341 bin ve BNB Chain’de ise 803 bin kullanıcı yer alıyor. Günlük kullanıcı sayısına göre Solana ağı 155 bin aktif kullanıcısıyla dördüncü sırada karşımıza çıkıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!