Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polygon Tabanlı Altcoin Projesi 600 Milyon Token Çaldırdı: Fiyat Yüzde 70 Düştü!

Animoca Brands destekli blokzinciri oyun projesi olan Gamee (GMEE), 15 milyon dolarlık bir siber saldırıya uğradı.

Gamee ekibi, Polygon (MATIC) ağı üzerindeki token sözleşmelerinin saldırıya uğradığını ve 15 milyon dolar değerinde 600 milyon GMEE tokenın çalındığını doğruladı.

Saldırıdan kısa süre sonra kontrolün ele alındığı ve sadece ekibe ait tokenların bu saldırıdan etkilendiği belirtildi. Topluluğa ait hiçbir varlığın saldırının merkezinde yer almadığı vurgulanırken tüm fonların güvende olduğu ifade edildi.

Gamee ekibi saldırının ardından tüm merkeziyetsiz borsalar (DEX) üzerindeki likidite provizyonunun geçici olarak durdurulduğunu kaydetti. Buna ek olarak tüm merkezi borsalara (CEX), mevduatları geçici olarak devre dışı bırakmaları ve hack ile bağlantılı tokenları dondurmaları konusunda bilgi verildiğini kaydetti. Kısa süre sonra yasal takip sürecinin başlatılması için kolluk kuvvetleriyle irtibata geçileceği vurgulandı.

Yaklaşık 15 milyon dolar değerinde GMEE çalan saldırganlar, bu varlıkları kısa süre içerisinde merkeziyetsiz borsalar aracılığıyla Ethereum (ETH) ve MATIC’e dönüştürdü. Saldırganlar tarafından yapılan bu yüklü satışlar GMEE fiyatını da kaçınılmaz olarak olumsuz etkiledi.

Açıklamaların detaylarında, yaşanan düşüşlerden etkilenen kullanıcılara yönelik böyle bir uygulamanın hayata geçirileceğine yer verildi:

Gamee topluluğu içindeki pek çok kişinin bu yetkisiz işlemlerden ve fiyat dalgalanmalarından etkilendiğini biliyoruz. Etkilenen kullanıcıları belirleme sürecine başlayacağız ve bu zorlu dönemde sadık topluluğumuzu nasıl destekleyebileceğimizi araştıracağız.

CoinGecko verilerine göre haber akışının etkisiyle %70 değer kaybeden GMEE, 0,0258 dolar seviyesinden 0,00760 dolara kadar geriledi. GMEE yazım esnasında 0,0120 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!