Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popüler Altcoin’de Hareketlilik: Kurumsallar ve Balinalar Kar Satışlarına Başladı!

Balinalar ve kurumsal şirketler, Ethereum (ETH) katman-2 çözümü Arbitrum (ARB) için kar satışlarına başladı.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre balinalar geçtiğimiz günlerde %20 yükseliş yaşayan ARB için kar satışı yapmaya başladı. Aktarılan verilerinde 4 Ekim günü bir balina adresinin 906 Ethereum (ETH) karşılığında 1,48 milyon dolar değerinde 1,7 milyon ARB sattığı görüldü.

Ardından Ethereumları da satan söz konusu balina, 1,87 milyon dolar değerinde 68 Wrapped Bitcoin (WBTC) ve 1,24 milyon dolarlık 872 MKR aldı.

Öte yandan veriler, dev piyasa yapıcı Wintermute’un kripto para borsası Binance’e yaklaşık 870 bin dolar değerinde 1 milyon ARB transfer ettiğini ortaya koydu. Piyasa analistleri bu transfer işlemini satış öncesi bir hazırlık olarak yorumladı.

Token Unlocks verilerine göre Arbitrum, 2024 yılının Mart ayında dolaşımdaki arzının %87’sine denk gelen 1,1 milyar ARB’nin kilidini açacak ve dolaşıma dahil edecek.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,3 değer kaybeden ARB, yazım esnasında 0,881 dolardan işlem görüyor. ARB, tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 1,69 dolar seviyesinden %48,5 aşağıda konumlanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!