Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fenomen Analist Boğa Bayrağını Kaldırdı: Bitcoin 40 Bin Dolar Sinyali Veriyor!

Fenomen kripto para analisti ve Youtuber Carl From The Moon, Bitcoin (BTC) fiyatında 40 bin dolarlık hedefi gösteren teknik göstergeyi paylaştı.

Carl From The Moon olarak tanınan analist 5 Ekim Perşembe tarihli bir sosyal medya gönderisinde, Bitcoin’in haftalık grafiğinde oluşan “boğa bayrağına” işaret etti. Söz konusu oluşumun onay kazanması durumunda fiyat hedefinin 40 bin dolar olduğunu dile getiren analist, Bitcoin için yükseliş yönlü beklentisini takipçileriyle paylaştı:

Bitcoin’de haftalık zaman diliminde boğa bayrağı oluşumu var.

Bitcoin fiyatı birkaç gün önce 28 bin doların üzerine çıkarak dikkat çekmiş fakat kısa süre sonra yaşadığı %4,5 civarında düşüşle tekrardan 28 bin doların altına gerilemişti. Öte yandan 27.500 dolar desteğine sağlam bir şekilde tutunmayı başaran Bitcoin, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %1,8 yükseliş sergileyerek olumlu bir tablo çizdi.

Boğa bayrağı formasyonuna göre fiyat bayrağın üstünde bir fiyat kapanışı gerçekleştirebilirse bayrağı oluşturan ilk kırılım kadar yükselmesi beklenir. Mevcut formasyonun çalışması durumunda Bitcoin 40 bin dolar seviyelerine kadar %43’lük bir yükseliş performansı gösterebilir.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, yazım esnasında 27.960 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!