Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popüler Analist Bitcoin Fiyatı İçin İddialı: Halving’den Önce 200 Bin Dolar Olacak!

Popüler teknik analist Gert Van Lagen, Bitcoin’in mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen yarılanmadan (halving) önce 200 bin dolara ulaşabileceğini belirtti. 

Gert Van Lagen 15 Ocak tarihli paylaşımında, Bitcoin fiyatına ilişkin dikkat çeken bir tahminde bulundu. Önümüzdeki mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması (halving) öncesi fiyatın 200 bin dolara ulaşacağını öngören deneyimli isim Elliott Dalga Teorisini işaret etti.

Paylaştığı teknik gösterge de Bitcoin’in önümüzdeki ay 90 bin dolara ulaşacağını ve ardından 54 bin dolar bandına doğru sağlıklı bir düzeltme yaşayabileceğini işaretledi. Düzeltmenin ardından hızlı bir şekilde 200 bin dolar yolculuğunu başlayacağını vurguladı.

Öte yandan yatırımcıları kötü senaryo karşısında da uyaran analist, 31.800 dolara doğru bir düşüşün halen daha masada olduğunu hatırlattı. Analistin fiyat tahmininde kullandığı Elliott Dalga Teorisi, beş dalga yükseliş hareketi ve üç dalga düşüş hareketi olmak üzere temel dalga prensiplerini içermektedir. Ayrıca bu teoriye göre fiyat hareketleri belirli paternler doğrultusunda hareket etmektedir.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,9 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 42.979 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!