Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popüler Analist Bitcoin’de Büyük Hareket Geliyor Dedi: Fiyat Patlaması Yakın!

Popüler analist, Bitcoin’in (BTC) kısa süre sonra büyük volatil hareketlere ev sahipliği yapabileceğini belirtti.

Bir süredir kendinden beklenen volatiliteyi sergileyemeyen Bitcoin, haftalık bazda Bollinger Bant Genişliği (BBW) açısından uzun zamandır görülmeyen bir dip seviyeye geriledi.

Konu hakkında sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan “Game of Trades” isimli analist, BBW’nin bu seviyelere daha önce Kasım 2018, Ekim 2016, Haziran 2015 ve Haziran 2012 tarihlerinde gerilediğini ve ardından büyük volatil hareketlerin yaşandığını işaret etti.

Ayrıca Ekim 2020‘de benzer bir dip seviyeye gerileyen BBW, bu sinyalden kısa süre sonra Bitcoin’in 10 bin dolar bandından 50 bin dolara doğru ciddi bir yükselişe tanıklık etmesini tetiklemişti.

BBW sıkışmalarının beraberinde volatil hareketler getirebileceği özellikle vurgulansa da hareketin yukarı mı aşağı mı olacağı yönünde bir tahmin yapmanın zorluğu da öne çıkarıldı.

Adeta bir fırtına öncesi sessizliğin hakim olduğunu ima eden analist, tarihin tekerrür edebileceğini söyledi:

Bitcoin kısa süre önce en derin haftalık Bollinger Bandı sıkışmasına tanık oldu. Tarihsel olarak, büyük hareketler genellikle bu seviyelerden gelmiştir. Ancak işin zor kısmı yönü oldu.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,2 değer kaybeden Bitcoin, yazım esnasında 28.230 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!