Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC Başkanı Gary Gensler Bitcoin ETF Başvuruları Hakkında Konuştu!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, spot Bitcoin (BTC) ETF başvuruları hakkında konuştu.

SEC Başkanı Gary Gensler Bloomberg TV’de verdiği bir demeçte, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvuruları hakkında açıklamalarda bulundu.

Gensler yaptığı açıklamada, SEC personellerinin hala bütün ETF başvurularını inceleme aşamasında olduklarını belirtti. Başkan ayrıca spot Bitcoin ETF başvurusu yapan şirketlerin tamamıyla da görüşme halinde olduklarını ifade etti.

Bir ABD mahkemesi, Grayscale’in GBTC fonunu ETF’e dönüştürme başvurusuna SEC’nin ret vermesi üzerine açtığı davada Grayscale’i haklı bulmuştu. SEC Başkanına bu konuyla ilgili bir soru sorulduğunda ise yanıt alınamadı.

Gensler, herhangi bir ETF’in onaylandığında tamamının mı yoksa birkaçının mı onay alacağına dair sorular karşısında da çekingen yanıtlarda bulundu.

Halihazırda dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ve trilyon dolarlık dev şirket Fidelity gibi birçok firmanın ETF başvurusu inceleme altında bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Blackrock spot Bitcoin ETF başvurusunun (iShares spot Bitcoin ETF) SEC tarafından onaylandığına yönelik çıkan sahte haber kripto para piyasasını sallamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!