Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popüler Analistten Ethereum İçin Korkutucu Düşüş Senaryosu: Geçmişten Farklı Değil!

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Ethereum’da (ETH) 2019 yılının yaz ayında yaşanan düşüşü işaret ederek tekrar gerçekleşebileceğini ima etti. 

Analist Benjamin Cowen 24 Ağustos tarihinde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Ethereum‘un önceki yaz aylarında yaşadığı düşüşleri gözler önüne serdi. Cowen, genel olarak insanların bu sefer farklı olacağını söylemesine rağmen benzer bir düşüşün gelebileceğini ifade etti.

Resim

Analist yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

İnsanlar bu sefer farklı olacağını söylüyor. Ben şüpheliyim.

Cowen’in grafikte işaretlediği bölgelerde, Ethereum’un 2018 ayı piyasasında %83 düşüş yaşamasının ardından 2019’da da %60 daha düşüş yaşadığı görüldü. İçerisinde bulunduğumuz ayı piyasasında son olarak 2022 yılı yazında %72 gerileme yaşadığı görünüyor.

Söz konusu bir yıl arayla gerçekleşen yaz ayı düşüşünün Cowen’in de beklediği gibi gerçekleşmesi durumunda Ethereum’un dip seviyesi olan 850 dolar bandına kadar geri çekilebileceği düşünülüyor.

Öte yandan Cowen geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda Ethereum’un 2019 yılında boğa öncesinde olduğu gibi kritik desteğini kaybettiğini söylemişti. Bu paylaşımda da Ethereum’un bir miktar düşüş yaşamasının ardından yükselişe geçeceğini ima etmesi analistin uzun vadede boğa düşüncesinde olduğunu gösteriyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!