verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popüler Kripto Para Borsasından Ethereum Anketi: Bu Seviye Bekleniyor!

Popüler kripto para borsası OKX’in anketine göre yatırımcılar, merakla beklenen Şangay güncellemesi sonrası Ethereum’da (ETH) 5.000 dolar seviyesini görmeyi bekliyor.

OKX 7 Nisan tarihinde 700 katılımcının verileri ile yayınladığı ankette, 12 Nisan tarihinde Ethereum ana ağında aktif edilecek Şangay güncellemesinin sonuçlarına dair piyasa katılımcılarının beklentilerini raporladı. Katılımcıların %63’ünün güncelleme ile beraber Ethereum’un 2023 sonunda 5.000 dolar seviyesine ulaşmasını beklediği ortaya kondu.

Katılımcıların %59’unun Ethereum fiyatının güncellemeden önce ve sonra artmaya devam edeceğini düşündüğü görülürken %20’sinin yatay bir hareket beklediği ankette öne çıkan detaylar arasında yer aldı.

Öte yandan ankete göre katılımcıların %33’ü Ethereum’un Haziran 2023 tarihinde altı ayın en yüksek seviyesi olan 2.000 doların üzerine çıkacağını ancak yine de 12 ayın zirvesi olan 3.000 dolar seviyesinin altında kalacağını belirtti.

Katılımcıların %34’ü Ethereum’un 2.000 doların altında kalacağını, %33’ü Haziran 2023 tarihine kadar fiyatın 3.100 doların üzerine çıkacağını tahmin etti.

Ağ üzerinde stake edilmiş ETH’lerin serbest kalmasını sağlayacak güncellemenin daha fazla ETH stake edilmesini sağlayacağı kullanıcılar arasında yoğun olarak beklenilen sonuçlardan biri oldu. Katılımcıların %83’ü güncellemenin önümüzdeki üç ay içerisinde daha fazla ETH’nin stake edileceğini öne sürdü.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %12,8 değer kazanan ETH, son 24 saat içerisinde %1 yükseliş yaşayarak yazım itibariyle 1.871 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!