verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Porto Riko’nun İlk Kripto Bankası, Faaliyete Geçti

Porto Riko merkezli kripto para trading platformu San Juan Mercantile Exchange (SJMX) yeni bir iştirak aracılığı ile bankacılık operasyonlarına başladığını, yayınladığı bir basın açıklaması ile duyurdu.

SJMX’in bu iş için kurduğu iştirak şirketin adının  San Juan Mercantile Bank & Trust International (SJMBT) olduğu ifade edilirken, bu şirketin de Porto Rikolu yetkililerden geçtiğimiz ay bankacılık lisansını aldığı belirtildi.

Banka, geçtiğimiz günlerde ilk müşterisinin de parasını yatırması ile birlikte, resmi olarak fonksiyon göstermeye başladı. Şirketin, kurumsal yatırımcılara çok kapsamı bir paket sunmayı ve kripto para trading hizmetleri ihtiyaçları doğrultusunda fonksiyon göstermesinin planlandığı da belirtildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan SJMBT başkanı ve CEO’su Nick Varelakis, bankanın lisans alması ve faaliyete geçmesinin son derece önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade ederken, şunları ekledi:

”Dijital para sektöründe yer alan kurumsal yatırımcılar; tamamen regüle, lisanslı ve operasyonel bir bankacılık partnerine ihtiyaç duyuyor. Aynı zamanda bunu yapacak şirketin güvenli bir ortam sunması ve bu kurumların ihtiyaçlarına kaliteli bir şekilde yanıt vermesi gerekiyor. Biz de, bu banka ile bunu müşterilerimize olabilecek en iyi ve kaliteli şekilde sunma amacı taşıyoruz. Bu açılış, Porto Riko açısından gerçekten de son derece önemli bir kilometre taşı olarak değerlendirilebilir.”

Bakalım bu yeni kripto para bankasının benzerleri, diğer ülkelerde de açılış yapmaya devam edecek mi?

Leave a comment