verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Premier Lig’den 34,7 Milyon Dolarlık NFT Adımı: Sorare ile Anlaşıldığı İddia Ediliyor

Dünyanın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan Premier Lig’in, NFT koleksiyonu için Sorare ile masaya oturduğu öne sürülüyor.

Sky News tarafından sunulan habere göre Premier Lig, video oyunu Sorare ile NFT’ler üzerine büyük bir anlaşma yapmaya hazırlanıyor.

Söz konusu anlaşma, futbolcuların istatistik verilerinin yer alacağı NFT’ler şeklinde olacak. Anlaşmanın, yılda yaklaşık 34,7 milyon dolarlık çok yıllı bir sözleşme olduğu iddia ediliyor..

Premier Lig bu yılın başların söz konusu NFT projesi için ConsenSys ile masaya oturmuş fakat taraflar arasında bir uzlaşma sağlanamamıştı.

Sorare tarafından revize edilen yeni anlaşmanın ConsenSys’den daha kazançlı olduğu belirtildi. Öte yandan milyonlarca taraftarn ilgi odağında yer alan Premier Lig’in, NBA Top Shots platformunu başlatan bir başka dijital koleksiyon şirketi olan Dapper Labs ile de görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

NFT piyasasında bu senenin başından beri ciddi oranda hacim düşüşü gözlemlense de, büyük firmalar ve yatırımcılar sektöre olan ilgisini kaybetmiş gibi durmuyorlar ve yatırımlarını hız kesmeden devam ettiriyorlar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!