verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ProShares’tan Short (Kısa) Bağlantılı ABD’deki İlk Bitcoin (BTC) ETF’i

Önde gelen yatırım ürünleri sağlayıcı ProShares, yatırımcılar için bir seçenek olarak ABD’deki ilk short (kısa) bağlantılı Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunu (ETF) piyasaya sürüyor.

ProShares, 20 Haziran tarihinde yaptığı basın açıklamasında Bitcoin performansının tersini takip edecek The ProShares Short Bitcoin Strategy ETF‘inin (BITI) 21 Haziran tarihinde New York Menkul Kıymetler Borsası‘nda (NYSE) işlem görmeye başlayacağını duyurdu .

BITI, son zamanlarda kripto piyasasının genelinde yaşanan düşüş göz önüne alındığında yatırımcıların, Bitcoin risklerini korumalarına ve Bitcoin fiyatındaki düşüşten potansiyel olarak kar elde etmelerine izin verecek.

ProShares CEO’su Michael L. Sapir konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Son zamanlarda gördüğümüz gibi Bitcoin değer kaybedebilir. BITI, Bitcoin fiyatının düşeceğine inanan yatırımcılara, potansiyel olarak kar etme veya kripto para birimi varlıklarını koruma fırsatı verir. BITI, yatırımcıların geleneksel bir aracılık hesabında bir ETF satın alarak kısa sürede Bitcoin’e maruz kalmalarını sağlar.

ProShares, BITI‘yi listelemek için nisan ayında başvuruda bulunmuştu.

Aralık 2020‘den bu yana ilk defa 20.000 dolar seviyesinin altına düşen Bitcoin (BTC), CoinGecko verilerine göre haberin kaleme alındığı sıralarda %5,5 artışla 21.095 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!