Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

QCP, Bitcoin’in “Güçlü Destek” Bulacağı Seviyeyi Açıkladı

QCP, hafta boyunca yayılan olumsuz haberlerin ardından Bitcoin’in (BTC) yeniden 60 bin dolar destek bölgesine gerilediğini belirtiyor.

Analistler, bu seviyenin korunup korunamayacağı konusunda çeşitli faktörlere dikkat çekiyor.

50 bin dolar uyarısı

QCP analistlerine göre, 58-60 bin dolar aralığı, ikinci çeyrek boyunca Bitcoin için sağlam bir destek seviyesi oldu. Ancak bu kez piyasalar, iflas etmiş kripto para borsası Mt. Gox’un dağıtacağı coinlerin ve devlet kurumlarının satışlarından gelen büyük arzla başa çıkmak zorunda.

Analistler, arz edilecek coin miktarının korkutucu gibi gözükse de muhtemelen abartıldığını ve piyasanın bir aralık içinde yatay seyredeceğini öngörüyor.

Analistler, 50 bin dolar seviyelerine doğru bir düşüş testinin mümkün olduğunu ancak piyasanın burada güçlü bir destek bulacağını düşünüyor. Bu beklenti, küresel çaptaki genel regülasyon gevşemesi ile gelen geleneksel finansal kuruluşların ilgisinin artmasıyla destekleniyor.

Ethereum ve Solana etkisi

QCP ayrıca, Ethereum (ETH) spot ETF’nin de yükseliş için önemli bir katalizör olduğunu ve Temmuz ayı başında işlem görmeye başlamasının muhtemel olduğunu belirtiyor.

Kripto para şirketi Gemini’nin araştırmasına göre spot Ethereum ETF’leri, piyasaya girdikten sonraki ilk 6 ay içerisinde 5 milyar dolar yatırım alabilir.

Bunun yanında, Solana (SOL) gibi diğer büyük dijital varlıklar için spot ETF’lerin de piyasada heyecan yaratacağını öngörüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!