Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

QCP Capital Altcoinler İçin Düşüş Uyarısı Yaptı: Düzeltme Gelebilir!

Kripto para ticaret firması QCP Capital, kripto para piyasasındaki yükselen fonlama oranlarının bir düzeltmenin habercisi olabileceğini belirtti.

QCP Capital 21 Şubat tarihli analizinde, kripto para piyasasına yakından bir bakış attı. Piyasadaki son yükselişlerin birçok kripto parayı son ayların en yüksek seviyesine taşıdığını belirten analistler, artan fonlama oranları karşısında uyarıda bulundu.

Sunulan verilere göre altcoinler özelinde pozisyon açma maliyeti (funding rate) yükselerek bazı pariteler için %40’a kadar çıktı. Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerinin getirisi de %17’ye ulaştı. Artan fonlama oranlarının ve yüksek miktardaki işlem sayısının beraberinde bir düşüş getirebileceği konusunda uyarıda yapıldı.

Öte yandan NVDIA 2023 yılı dördüncü çeyrek bilanço raporunun bir katalizör işlevi göreceğini belirten QCP cephesi, açıklanacak verilerin yön belirle konusunda kritik olduğunu söylemişti. NVDIA dün akşam saatlerinde pozitif bir rapor paylaştı ve başta yapay zeka odaklı kripto para projeleri olmak üzere piyasanın genelinde bir yükseliş görüldü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!