Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

QCP Capital Bitcoin Yükselişi Suni Dedi, Hedef Fiyat Verdi: Bu Seviyeyi Test Edecek!

Kripto para analiz ve ticaret şirketi QCP Capital, Bitcoin (BTC) için yeni fiyat hedefi verirken kripto para piyasası için dikkat çeken bir yorumlarda bulundu.

Singapur merkezli QCP Capital cephesi 2 Ekim günü yayınladıkları Bitcoin ve kripto para piyasa analiziyle öne çıktı. Sunulan detaylı raporda, kripto para piyasasında yaşanan son yükseliş hareketini inandırıcı bulmadıklarını belirten analistler, 2023 yılının son çeyreği için 25 bin dolar desteğine doğru bir düşüş öngördü:

Son günlerde bazı yükseliş hamlelerine tanıklık etmiş olsak da bu hareketler bizi tam olarak ikna etmedi. Bitcoin’in 2023’ün son çeyreğinde 25 bin dolar desteğini test edebileceğini düşünüyoruz.

Şirket tarafından eylül ayının başında yapılan bir başka analizde düşüş hedefi olarak 23.800-24.000 dolar bandı işaret edilmişti. Görünen o ki geçen 1 aylık süre zarfında QCP Capital’in düşüş yönlü beklentisi yukarı çekildi.

Bitcoin ve kripto para yükselişi suni

Piyasanın kötüye gideceğine dair detaylar sunan analistler öncelikle son dönemde yaşanan yükselişlerin hep dış kaynaklı suni hareketler olduğunu ifade etti. Buna örnek olarak Grayscale-SEC davası ardından 28 bin dolar bandına doğru yaşanan ani yükseliş ve ardından gelen düşüş gösterildi. Raporda, bu ani yükselişlerin sürdürebilir olmadığı vurgulandı.

Bununla birlikte 2 Ekim günü piyasalarda işlem görmeye başlayan vadeli Ethereum borsa yatırım fonlarının (ETF) bu suni yükselişlerden birini tetiklemiş olabileceği ve piyasanın yükseliş istikrarını korumayacak gibi göründüğü ifade edildi. Raporda bu ETF’lerin piyasadaki zaten halihazırda az olan hacmi iyice kurutabileceği de belirtildi. ETF’ler tarafından yaratılacak sentetik hacmin kripto para piyasası için bir fayda sağlamayacağını savunan rapor, hacim eksikliğini düşüş yaratabileceğini savundu.

ABD piyasasının etkisi

ABD hükümetinin 45 gün daha açık kalması kısa vade için olumlu bir haber olarak tanımlayan analistler, 45 günün sonunda yaşanabilecek bir kapanma beraberinde risk piyasalarında düşüşü tetikleyebileceğini vurguladı.

Öte yandan altın gibi güvenli liman olarak lanse edilen varlıkların yukarı yönlü hareket potansiyeli taşıdığı vurgulanarak  böyle bir senaryo yaşanırsa kripto paralar gibi risk varlıkları için düşüş gelebileceği öne çıkarıldı.

Raporda, Nasdaq’ta 14.500 seviyesi veya S&P 500’de 4250 seviyesinin aşağı yönlü kırılması durumunda kripto para piyasasının da bu düşüşü takip edebileceği dile getirildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!