QuadgiraCX borsasının CEO'su Gerd Cotten'in hayatını kaybetmesinin ardından borsanın soğuk cüzdanlarına ulaşım şansı kalmaması ile mağdur olan 100 bini aşkın QuadrigaCX kullanıcısının, davada velayetini almak isteyen...

QuadrigaCX Mağdurlarını Temsil Edecek Avukatlar Bugün Belli Olacak

Kanada Blockchain

QuadgiraCX borsasının CEO’su Gerd Cotten’in hayatını kaybetmesinin ardından borsanın soğuk cüzdanlarına ulaşım şansı kalmaması ile mağdur olan 100 bini aşkın QuadrigaCX kullanıcısının, davada velayetini almak isteyen hukuk firmalarının deyim yerindeyse birbirileri ile yarıştıklarını sizlere dün ifade etmiştik.

İşte bu konu ile ilgili, karar gününün bugün olacağı yönünde haberler de, Kanada basınında yer almaya başladı. Kullanıcılarına toplamda 200 milyon dolara yakın bir borcu olan ve bu paranın çok büyük bir kısmı, soğuk cüzdanlarda kripto para cinsinden bulunan borsaya 7 Mart’a kadar süre verilirken; aynı zamanda denetleme firması Ernst and Young da, borsayı monitörize ediyor ve satılabilecek bir şey var mı yok mu, ona bakıyor.

Bu esnada birçok hukuk firması da, mağdurları temsil etmek için başvuru yaparken; şu aşamada üç farklı dev ekibin başvuru yaptığı belirtildi.  Bennett Jones and McInnes Cooper, Miller Thomson with Cox and Palmer ve Osler, Hoskin ve Harcourt with Patterson Law ekiplerinin başvuru yaptığı ifade edilirken; kararı verecek kişi olan hakim Michael Wood’un ise, hangi ekibin mağdurları temsil edeceğini bugün açıklayabileceği kaydedildi.

Bu tarz davalarda, üst mahkemeler, olayın boyutuna göre hangi firmanın mağdurları daha iyi temsil edebileceğine karar verme yetkisine sahip ve QuadrigaCX borsasının yaşadığı olaylar sonucu mağdur olan kişileri de yine üst yetkili Wood açıklayacak. Bakalım, bu konu ile ilgili önümüzdeki dönemde neler yaşanacak?

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.