Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Reddit Yüzde 87’lik Düşüş Öncesi Token Satışı Yapan Adminleri Kovdu!

Sosyal medya platformu Reddit, blockchian tabanlı ödül programının kapatılacağını önceden öğrenerek altcoin fiyatının %87’lik büyük düşüşü öncesi satış yapan adminleri kovdu.

Reddit, 17 Ekim günü Community Points olarak bilinen blokzinciri tabanlı ödül programını kapatmayı planladığını açıklamasından dakikalar önce Moons (MOON) satışı yapan moderatörleri kovdu. Söz konusu satış işlemleri o günlerde topluluk arasında bir şok etkisi yaratmış ve ciddi tepkileri beraberinde getirmişti.

Ekip tarafından yapılan CoinDesk’e yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Duyurudan önce MOONS satan tüm moderatörler ekipten çıkarıldı.

MOON projesinin geleceği hakkında da açıklamalarda bulunan ekip, projenin kalıcılığının daim olduğunu vurguladı:

MoonsDust’ın kurucusu ve çekirdek katılımcısı u/mellon98 tarafından durumu çözmek için bir teklif var ve MOON’un geleceği hakkında beyin fırtınası yapıyoruz. Reddit’in sözleşmeyi bize mi yoksa bir yakma adresine mi devredeceklerine dair kararını bekliyoruz. Her iki durumda da, MOON piyasada kalıcı olmaya devam edecek.

Ödül programının kapanacağını önceden bilen ve Reddit tarafından kovulan bu kişiler, resmi duyurudan ortalama 10 dakika önce on binlerce dolar değerinde MOON satmıştı. Tüm bu satışlardan kısa bir süre sonra Reddit ekibi Community Points olarak bilinen ödül programını kapatacağını resmen duyurmuş ve MOON fiyatı adeta çakılarak %87’lik bir düşüşle 0,236 dolar seviyesinden 0,032 dolara gerilemişti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %1,8 yükselen MOON, yazım esnasında 0,0358 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!