Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple CEO’su: “Kripto Kötü Bir Kelime Değildir”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, birçok bankacılık kurumunun kripto para birimlerinden ölesiye korkmalarının anlamsız olduğunu ifade etti.

Garlinghouse, CNN ile yaptığı en güncel röportajında, regülatörlerin kripto paraların o kadar kötü olmadığını fark ettiklerinde işlerin çok daha kolay olabileceğini ifade etti. Kripto para birimlerinin geçtiğimiz günlerde düzenlenen Davos zirvesinde hala “kötü bir kelime” olarak karşılandığını açıklayan CEO, aslında bunun gerçek dünyaya ait problemleri çözebilecek bir araç olduğunun fark edilmesi gerektiğini belirtti.

Kripto paraların yasalara uyumlu bir tavır sergilerken bankaların işlerini bir hayli kolaylaştırabilecek potansiyelde olduğunu açıklayan CEO, regülatörlerin birçoğu ile tam olarak bu sebepten buluştuğunu ifade etti. Dünya çapında regülatörleri eğittiklerini ifade eden Garlinghouse, özellikle XRP’nin gerçek problemleri çözmek için birebir olduğunu belirtti.

Ripple son günlerde ODL ürünü ile ciddi bir şekilde öne çıkıyor. Meksika’ya geçtiğimiz hafta 54 milyon dolarlık para akışı sağlayan Bitso ortağı Ripple, bu transferlerin ODL ile yapıldığını açıkladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment