verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple CEO’su SEC’yle Olan Davalarında Binance’ten Bilgi İstiyor

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’un avukatları, Binance’ten XRP “davasıyla bağlantılı olan belli başlı” belgeleri alabilmek için New York Güney Bölgesi Mahkemesine başvurdu.

CEO’luğunu yaptığı Ripple ve onun kurucusu Chris Larsen ile birlikte kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığı iddiasıyla SEC karşısında davalı konumunda olan Brad Garlinghouse, sürmekte olan delil keşfi süreci kapsamında Binance Holdings Limited’a bir talepname gönderilmesini talep ediyor.

Mahkemeye bunun için gönderilen mektupta, Binance’in “davayla ve özellikle Sn. Garlinghouse tarafından yabancı dijital varlık işlem platformlarında yapıldığı iddia edilen XRP işlemlerinin süreciyle ilgili eşsiz belge ve bilgilere sahip olduğu” belirtildi.

XRP’yi menkul kıymet olarak nitelendiren Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Brad Garlinghouse’un “dünya çapındaki” kripto para borsalarında, “dünya genelinden” yatırımcılara toplamda 357 milyon adet XRP sattığını iddia ediyor.

SEC’nin, Garlinghouse’un menkul kıymet yasasında ihlal ettiğini öne sürdüğü maddenin yalnızca Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisindeki “yerel borsalarda” yapılan satış işlemlerini kapsadığı, buna karşın Garlinghouse’un davaya konu XRP’lerin büyük bir kısmını yurt dışındaki platformlarda sattığı ve bu nedenle söz konusu maddeye tabi tutulamayacağı iddia ediliyor.

Ripple CEO’sunun avukatları, XRP’nin menkul kıymet olup olmadığının kararlaştırılmasından bağımsız olarak SEC’nin yetki alanının dışında kalan Cayman Adaları merkezli Binance Holdings Limited’dan alınması istenen belgelerin, bu iddiayı destekleyeceğini savunuyor.

Güncelleme: Mahkeme, Garlinghouse’un talebini kabul etti.


Görsel: Brad Garlinghouse, 2018’dek Goldman Sachs teknoloji konferansında / Steve Jurvetson (CC BY 2.0 lisanslıdır, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!